Hemen Ara Biz Sizi Arayalım
- İzmir Reklam Ajansı, İzmir Büyüme Ajansı, Sosyal Medya Ajansı, Dijital Pazarlama, Eticaret
Şule Yüce 03-06-2022 13:36 (24 ay önce)

SEO Kontrol Listesi

SEO Kontrol Listesi

İzmir reklam ajansı firması olarak; SEO ve site optimizasyonunuzun her aşamasını web sitenize uygulamak ve SEO kontrol listesi oluşturarak sizlere rehber oluşturmayı amaçlamaktayız. Bir SEO kontrol listesi ile SEO geliştirmesinin maksimum düzeyde yapılmasını amaçlamaktayız. Bu rehber doğrultusunda algoritmalardan faydalanarak SEO gelişimi için kullanılmaktadır.

Arama motoru sıralama araçları ile üst sıralarda markanızın yer alıyor olmasının önemini bilen ve bu konuda profesyonel stratejilerle çalışmalarını gerçekleştiren ekibimiz en yüksek düzeyde faydayı sağlamanızı amaçlamaktadırlar. SEO kontrol listesi için ihtiyaç duyulan araçlar ile web sitesine ait mevcut durum anlaşılmakta ve tarafımızdan geliştirme süreçleri ilerletilmektedir. Titiz çalışmalarımız doğrultusunda gerekli adımları belirleyerek araçlardan maksimum faydanın sağlanmasını hedeflemekteyiz.

Google Search Console

SEO iyileştirme sürecinde; Google search console ayarlarının yapılandırılması ilk adım olarak tarafımızca gerçekleştirilmektedir. Google üzerinden herhangi bir ücret talebi olmadan sunulan araç en iyi SEO araçları arasında yer almaktadır. Ürün ve hizmetlerin görünülürlük düzeyi ve bilinilirliğinin arttırılmasını amaçlayarak reklam ajansı izmir bünyesinde yaptığımız çalışmalar ile Google ve SEO taktiklerinden maksimum faydayı almanızı sağlıyoruz.

Web sitenize ait performansın en yüksek düzeye çıkartılmasının yanı sıra performans değerlendirme sürecini de size sunan ekibimiz her araç için profesyonel yaklaşımlarla hizmet vermektedir. Bir SEO kontrol listesi için temel olarak gördüğümüz bilgilerin başında Google Search Console aracının sağladığı mühim bilgiler; organik anahtar kelimelerin girdileri, site haritası ile Google tanıtımı, hata ve sorun çözümleri, ekipten önemli ipuçlarının temini, keywordler için sıralama konumlarının kontrolü bilgileri gelmektedir.

Google Analytics

İzmir reklam ajansı olarak sağladığımız SEO kontrol listesi ilerlemesinde Google search console adımının ardından gelen Google Analytics yapılandırması kapsamında; site ziyaretçilerinin hangi kanallar aracılığı ile web sitenize ulaştığı ve site içerisinde neler yaptıklarını öğrenme hizmeti sunulmaktadır. Pek çok marka tarafından tercih edilen yöntem, ücretsiz güvenilir ve iyi yapılandırma hizmeti ile kaliteli bir oluşumdur.

Google Analytics ile sağlanan avantajlar;

  • Web site içerisinde yer alan trafiğin görüntülenmesi,
  • Ziyaretçilerin yüzdesini belirlemek,
  • Trafik akışının yoğun olduğu sayfaların tespiti,
  • Ziyaretçilerin zaman geçirme alışkanlıkları ve sayfada kalınan sürelerin belilrlenmesi,
  • Dönüşüm oranı tespiti,
  • İlgi çeken içeriklerin belirlenmesi şeklinde sıralanabilmektedir.

SEO Eklentisi Yüklenmesi

reklam ajansı izmir çevresi ve tüm bölgelerin özelinde SEO kontrol listesi kapsamında ihtiyacınız olan tüm araçlar ve eklentiler için markanıza yardımcı olmaktadır. Profesyonel ve bilgili kadromuz ile en doğru araçların markanız için en doğru şekilde kullanımını sağlamaktayız.

SEO eklentisi yüklenmesi ile; site haritaları ve etiketler gibi öğelerin optimizasyonu konusunda yardım almanız sağlanmaktadır.

SEO Kontrol Listesi

Site haritaları doğrultusunda arama motorlarının web sitenizde yer alan önemli içerik bilgilerine yönlendirilmesinin sağlanması amaçlanmaktadır. Botlar ve tarayıcı sayfaları tarafından web sitenizin taranması ve dizine eklenmesi işlemlerinin gerçekleştirildiği site haritası oluşturma Google üzerinde tanıtımının yapılması hizmeti ile sitenizin bulunabilirlik oranını en yüksek düzeyde tutmayı hedefliyoruz.

İzmir reklam ajansı robots.txt dosyası oluşumunu sitenize sunmaktadır. Web sitenizde yer alan sayfa içeriklerinin hangi sayfaların dizininde yer almasının gerekliliğine odaklanan basit metin dosyası ile dizin seçimi yapılabilmektedir.

SEO konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus HTTPS kullanımıdır. Markanıza ait sitende ziyaretçi bilgilerinizin korunmasının gerekliliği kapsamında formlarınızı ve ziyaretçi bilgilerinizi korumaktayız. Şifre ve ödeme durumlarında özellikle bir SSl sertifikasına sahip olmanız gerekir.

Sayfa içi SEO Kontrol Listesi

Adımların tamamlanması ardından markanıza ait web sitesinde dahili SEO çalışmaları yapılmalıdır. Web sitesi için yapılan bu yatırımlar ile marka değeri arttırımı ve ürün satışları garantilenmektedir. Bu liste kapsamında anahtar kelimelerin seçimindeki önemin kesinlikle bilinmesi gerekmektedir. Anahtar kelimelerin seçiminde hizmet/faaliyet alanı ve verilen hizmetin türüne göre kendi özelinde seçimler yapılması gerekir.

URL seçiminde her zaman kısalıktan yana olmak gerekmektedir. Web sitesinde optimizasyon için kısa URL’ler işe yaramaktadır. Başlık kısmında ve etiketinde yer alan anahtar kelimelerde birer kez kullanım olmasına özen göstermek gerekmektedir.

Görüntü optimizasyonu, başlıkların ve açıklama kısımların etiketlerinde dikkat çekici öğelerin seçimi, iç bağlantılar ve şematik kullanımlar tıklanma oranınız için çok mühimdir.

Sayfa Dışı SEO Kontrol Listesi

Güvenilir, ilgi çekici yüksek kaliteli çalışmalar ile web sitenizin standartlarını yükseltmenizin mümkün olduğunu İzmir reklam ajansı olarak savunmaktayız. Link oluşumu süreci, Domain Authority kontrolü, konuk gönderi yayınları, sosyal medya platformları ve ağları üzerinde aktiflik, reklamların raporlanması ve kullanıcı etkileşimleri ile Google üzerindeki marka değerinizin artmasını sağlayabilirsiniz. SEO yüksekliği ile olumlu etkiler elde edebilme açısından önemli olan bir diğer süreç de kullanıcı etkileşimleridir. Soru-cevap bölümü gibi geri dönüşleri değerlendirebileceğiniz alanlar oldukça kıymetlidir.

Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun

BİZİMLE ÇALIŞ

Hemen bizimle birlikte
mükemmel projeler
oluşturmaya başla!

Proje Başlat Bizimle Çalışmaya Başla