Hemen Ara Biz Sizi Arayalım
- İzmir Reklam Ajansı, İzmir Büyüme Ajansı, Sosyal Medya Ajansı, Dijital Pazarlama, Eticaret
Şule Yüce 02-06-2022 15:56 (24 ay önce)

Online İtibar Yönetimi

Online İtibar Yönetimi

İzmir reklam ajansı, markanız için kriz ekibi yazılımı ile olumsuz tüm sinyallerden korunmanızı sağlamaktadır. Online itibar yönetimi ile oluşabilecek istenmeyen durumlar karşısında yapay zeka destekli yazılımsal hizmet sayesinde platformlar üzerinde markanızın korunmasını sağlıyoruz. Kriz sonrası oluşabilecek olumsuzluklardan etkilenmemeniz için müşteri ve sektör bilgilendirmesi yaparak güven kaybının önüne geçiyoruz.

Detaylı bilgilendirme süreci ve yapay zeka desteği ile kriz anlarında oluşabilecek etki düzeyi minimuma indirgenirken en değerli varlıklardan olan pazarlama araçlarını koruyarak sizlerin yanında oluyoruz.

Online İtibar Yönetimi Avantajları

Arama motorlarında çıkan sonuçlar; müşterilerin ve potansiyel müşterilerin kararlarını verme sürecindeki en önemli etkenlerdir. Sosyal profiller ve sosyal medya platformlarındaki pazarlama varlıkları marka ve firma için oldukça önemlidir. reklam ajansı İzmir yenilikçi ve güven temelli çalışmaları ile çevrimiçi itibarınızı yerine getirme ve koruma konusunda özverili kriz yönetimi stratejileri ile markanıza sahip çıkmanızı sağlamaktadır.

Negatif tüm yargı, düşünce ve/veya inceleme sonucunda oluşan bir kriz anında bekleyerek durumun kendiliğinden iyileşmesini beklemek en hatalı davranış şekli olmaktadır. Uzman kadromuz ile itibar düzenleme konusunda geliştirdiğimiz yazılım süreçlerini devreye sokarak sosyal izlenimin düzelmesini sağlamak, gereksiz kayıpların ve itibar zedelenmesinin kalıcılığının önüne geçmektedir.

Marka profili üzerinde yaptığımız profesyonel odaklı çalışmalar ile hedeflerin uyarlanmasını ve uygulanmasını destekleyen adımlar ile kriz anlarının önüne geçilmesini, etkilerin ortadan kısa süre içerisinde kaldırılmasını sağlıyoruz.

İtibar Yönetiminin Gerekliliği

Web sayfalarında yapılan aramalar sonucunda; arama motorlarının verdiği sonuç listesi üzerinde u’ten fazla olan kullanıcı kitlesi, ilk sayfadan sonrasına bakmamaktadır. u’ten fazla potansiyel müşterinin sonraki sayfalara geçmemesi ile olumsuz sonuçların alt sıralarda kalması, görülme ihtimallerini azaltmaktadır.  Arama motoru üzerinde yapılan itibar yönetimi ile; dijital ortamda yer alan pazarlama referanslarının büyük bir kısmı bu hizmetlerden faydalanmaktadır. Sosyal medya üzerindeki denetim, topluluk yönetimi, etkileyici iletişim teknikleri gibi hizmetler ile İzmir reklam ajansı olarak arama motoru itibar yönetimi ile marka değerinizi savunmaktayız.

Çevrimiçi itibar; teknoloji çağında yer aldığımız konum ile her zaman olduğundan çok daha önemli bir hale gelmiştir. Olumsuz bir arama sonucu ile markanın görünümünde değişim olması, belirli anlarda çok fazla olumsuz etkiye neden olabilmektedir. İyi itibar durumu; iş anlaşmalarının olduğu süreçlerde, ortaklık geliştirme ve arttırma anlarında, kamusal hizmetler durumunda, yeni müşteri çekme ihtiyacında, alışveriş anlarında ve potansiyel müşterilerin işletme hakkında bilgi aldığı durumlarda gibi pek çok farklı alan ve zamanda büyük önem taşımaktadır.

Firmaların, markaların ve kişilerin online ortam kayıtları sonsuza dek web sayfalarında kalmaktadır. Bugün önemli olmayan bir durum, ilerleyen bir zamanda marka ya da kişi özelinde olumsuz itibara neden olabilmektedir. Sağlanılan bilgilerin her zaman için başkaları tarafından görülme durumunu göz önünde bulunduran İzmir reklam ajansı ekibimiz bir arama sonucunun 10-15 yıl sonra dahi arama sonuçlarında bir negatif etkiye sahip olabileceğinin farkındadır.

Online İtibar Yönetimi Aşamaları

Markaların ve firmaların online olarak kimliğini oluşturan web sayfaları ve sosyal medya platformlarındaki hesapları günümüzde en önemli kaynaklardan sayılmaktadır. Saygınlık ve itibar öğeleri için özenli çalışmaların yapılması gerekmektedir. Online itibar yönetimi sayesinde marka için önem taşıyan dinamik, hızlı ve kalıcı sanal marka hareketlerini sağlamaktayız. Haberler, yorumları, değerlendirmeler gibi web ortamında marka hakkında yer alan bilgi ve metinlerin geniş kitlelere yayılma ihtimali; marka profiline en büyük zararı veren olumsuzluklardan birisi olmaktadır.

Online itibar yönetimi konusunda en önemli kaynak verilerdir. Potansiyel müşterilerin, müşterilerin ve tüm kullanıcıların marka ile alakalı tüm görüşleri bir dijital veridir. Bu veriler web sitelerinin farklı kaynaklarında yer almaktadırlar. Markanız için gerçekleştirdiğimiz dijital pazarlamalarda İzmir reklam ajansı olarak tüm verilerin en doğru şekilde toplanıp değerlendirilmesini sağlamaktayız. Şikayet ve değerlendirmeler ile marka hakkındaki olumsuz reklam öğeleri belirlenebilmekte ve iyileştirme çalışmalarının hangi alanda ve ne için yapılacağı belirlenebilmektedir. Yalnızca sosyal medya platformları üzerinde aktif olmak ve sürekli reklam yapmak, markanın olumlu yapısı için işe yaramamaktadır. Şikayet ve sorunların değerlendirilerek öncelikle fark edilmesini sonrasında ise çözümlenmesini amaç edinerek çalışmalarımızı yapmaktayız.

Dijital PR tekniği ile online siteler üzerinde PF faaliyetleri ile destek sağlanmaktadır. Markayla alakalı her haberin takibi ve bütün etkinliklerinin duyurulması gibi online işlemler; markanın iyi yönde yapılan haberlerine dikkat çeken paylaşımları destekleyerek dijital dünyada marka itibarınızı iyileştirme yönünde her türlü desteği sağlamaktayız.

Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun

BİZİMLE ÇALIŞ

Hemen bizimle birlikte
mükemmel projeler
oluşturmaya başla!

Proje Başlat Bizimle Çalışmaya Başla