Hemen Ara Biz Sizi Arayalım
izmir reklam ajansı - İzmir Reklam Ajansı, İzmir Büyüme Ajansı, Sosyal Medya Ajansı, Dijital Pazarlama, Eticaret
Ceren Mumcu Sosyal Medya Uzmanı / 21-03-2022 08:30 (2 yıl önce)

Kapanan Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Kapanan Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır? 

 

Instagram hesabınız herhangi bir kural ihlali sebebiyle kapatılabilir. Çok fazla kullanıcı sayısına sahip olan Instagram’da topluluk kuralları ihlali, uygunsuz içerik, taklit edilen hesap olma gibi sebeplerden dolayı hesap kapatılabilir. Eğer Instagram hesabınız bunlar gibi sebeplerden ötürü kapatıldıysa neler yapmanız gerektiğini aşağıda adım adım sizlere anlatacağız. 

 

Instagram Hesabı Neden Kapanır? 

 

Özellikle instagramda yeni giriş yapan hesaplar hızlı büyümek için acele ederler. Birden hızlı bir şekilde büyümek, çok fazla takipçi sayısına ve beğenme oranlarına sahip olmak isteyen hesapların başvurduğu yöntemler kural ihlali olarak görülür ve hesabınız bloke eolabilir. Instagram'ın güçlü algoritmaları ne yazık ki bu aldatmaca yöntemlerini görür ve harekete geçer. Yeni açtığınız Instagram hesabınızın kapanmaması için aşağıdaki adımları yapmaktan lütfen kaçınınız. 

Yeni bir hesap için yapılmaması gerekenler:

  • Takipçi Satın Almak

Takipçi satın alarak sayfanızı kısa süreli olarak büyütmüş görünseniz de aslında bu size uzun vadede zarar verecektir. Hesabınızın kapatılması bir yana bunu fark eden satın alınmış gerçek profiller sizi kısa süre içerisinde takiptenn çıkacaktır ve aynı zamanda bu durum gerçek hedef kitlenizin gözünde size olumsuz bir imaj sergilemiş olacaksınız. 

  • Beğeni Sayısını Organik Olmayan Şekilde Artırmak

Yasal koşullara uygun olmayacak şekilde  yapacağınız çekilişler sayfanızın sorgulanmasına ve kapatılmasına sebep olabilir. 

  • Alakasız Etiketler Kullanmak

Daha önce tanımadığınız ve gerçek olmayan işbirlikleri gibi etiketler yine hesabınızın kapatılmasına sebep olacaktır. 

  • Çok Fazla Kişiye Takip İsteği Göndermek

Instagram algoritmaları yeni takipçi kazanmak için hedef kitlenize karşı saldırgan bir yaklaşım ile onlara ulaşmanıza destek vermiyor. Bir hesaptan kısa bir süre içinde sadece belirli sayıda hesap takip edebilirsiniz. Bu davranışı sürekli olarak tekrarladığında Instagram duruma müdahale ederek önce belirli bir süre hareket alanınızı kısıtlar ve sonrasında hesabınızı direkt olarak kapatabilir. 

 

Peki bu saydığımız sebeplerden herhangi birinen dolayı hesabınız kapatıldıysa hangi adımları izlemelisiniz?  

taklit nedeniyle kapatılan bir Instagram hesabınız varsa ve siz yine buna benzer ikinci bir Instagram hesabı açarsanız, otomatik olarak kapanma ihtimali yüksektir olabilir. 

Koşulları ihlal ettiği gerekçesiyle kapatılan instagram hesabını açmak için bazı ipuçları var. Bu ipuçlarını dikkatlice okuyarak uygulayabilirsiniz. 1.form doldurma şekli ve itiraz sürecini kendi Instagram uygulamanız üzerinden giriş yapıp karşınıza çıkan "daha fazla bilgi al" butonuna tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. 

Hesabınız kapatıldığında bu işi profesyonel olarak yapan, güvenilir firma ve bilirkişilerden yardım alabilirsiniz. Bu işlemi yapacağınız kişi ve kurumların yetkili ve bilgili kişiler olmasına özen göstermeniz gerekir.Sayfa ev şifre bilgilerinizi ancak güvendiğiniz kişlere emanet ederek bu işlemi gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. 

 

Hesabınızın kapatılması veya kural ihlalleri durumunda sizlere destek olabilmemiz ve sayfanızı geri kazanabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Markanızın sosyal medya hesaplarında meydana gelebilecek hatalar için alabileceğiniz danışmanlık hizmeti ve profesyonel hesap yönetimi için Smart Metrics’in uzman sosyal medya ekibi tanışın.

Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun

BİZİMLE ÇALIŞ

Hemen bizimle birlikte
mükemmel projeler
oluşturmaya başla!

Proje Başlat Bizimle Çalışmaya Başla