Hemen Ara Biz Sizi Arayalım
izmir reklam ajansı - İzmir Reklam Ajansı, İzmir Büyüme Ajansı, Sosyal Medya Ajansı, Dijital Pazarlama, Eticaret
Ceren Mumcu Sosyal Medya Uzmanı / 29-03-2022 14:18 (2 yıl önce)

Instagram Ödeme Yapamama Sorunu

Instagram Ödeme Yapamama Sorunu

 

Instagram’da reklam ödemelerinizi yaparken sorunlar yaşamanız olası bir durumdur. Instagram’da ödeme yapılamadı hatası verilince reklamlar da durdurulur. Bu sorunu çözmek için birçok farklı yol vardır. Bu sorun bazı ödeme hatalarından kaynaklanabileceği gibi platformdan kaynaklı sorunlar da meydana gelebilmektedir. Bu yazımızda kartla ilgili sorunlar dışında Instagram’da ödeme yapamama sorunu hakkında size bilgi vereceğiz. Ancak aşağıdaki yönergelere rağmen hala ödeme sorunu yaşadığınızda bizimle iletişime geçebilirsiniz. 


 

Instagram’ın kendi uygulaması üzerinden veya Facebook Business Meta üzerinden ödeme yapma esnasında yaşadığınız sorunun çözümünden önce bu sorunun kaynağını çözmek gerekir. Eğer ödeme yaptığınız kartınızla ilgili bir sorun varsa "Ödeme Ayarları"nızı güncellemelisiniz. Böylece ödeme probleminizi hızlı bir şekilde çözebilirsiniz. 


 

Eğer Instagram’da ödeme yapamama sorunu, kartınızla ilgili değilse bu sorunu biraz derin bir şekilde irdelemek gerekebilir. Instagram reklamları pazarlama faaliyetleri içerisinde önemli bir kaynak teşkil ediyor. Ancak reklamların sık tercih edilmesi beraberinde çeşitli sorunları da getiriyor. Özellikle sosyal medya devi Facebook, Instagram’ı satın aldıktan sonra reklam altyapısını da kendisine bağlayarak kullanıcıların adeta Facebook kullanımını zorunlu hale getirmiş oldu. Ortak panel üzerinden yürütülmekte olan işlemler ise sıklıkla teknik aksaklıkların yaşanmasına yol açıyor. Sık karşılaşılan hatalardan veya teknik aksaklıklardan birisi de reklam gönderisinin hazırlanıp bütçenin ödenmesi kısmında yaşanıyor. Instagram’da reklam vermek için yapılacak olan ödeme farklı nedenler ile geri çevrilebiliyor. Bu durumun nedenleri ve çözümleri için birden fazla yaklaşım bulunuyor.

 

Instagram Ödemesinin Kesilmesi veya Hesaptan Para Çekilmeme Sorunu

 

Meta şirketler grubu hepimizin bildiği gibi güvenilirliğini ispatlamış bir şirket olarak ödeme hatalarında fazladan ücret çekmez. Kullanıcı hatalarından kaynaklı olarak reklamın zamanlarını doğru belirleyememek, tarihlerini kontrol etmemek gibi durumlarda ödemelerinizin hala devam etmesi gibi sorunlar yaşandığında reklam hesabınızın kontrolünü kendiniz yapmanız gerekir. Instagram’ın önemli ve güvenilir özelliklerinden biri de reklam harcamanız için belirlediğiniz hedefin altında bir harcama gerçekleşirse bu para kartınızdan temiz edilmez, ancak hedeflediğiniz rakama ulaştığında hesabınızdan ücreti alınacaktır. 


 

Bunlar dışında “Instagram Reklam Tanıtımında Ödeme Çekilmiyor” uyarısını görebilirsiniz. Kartınızda yeteri kadar bakiye olmasına ve online kullanımlara açık bir karta sahip olmanıza rağmen bu uyarı ile karşılaşıyorsanız  Instagram ile iletişime geçmelisiniz. Ancak Instagram, mesajlarınıza ve formlarınıza her zaman hızlı bir şekilde yanıt vermeyebilir. Instagram gibi platformlarda görünür olmak, reklamlarınızın kusursuz yayınlanabilmesi ve dahah az sorunla uğraşmamak için reklam ajanslarının profesyonel çözümlerinden yararlanabilirsiniz. Sadece sosyal medya reklamları değil dijital platformların tümünde sizi doğru stratejiler ile yönlendirecek, işinizi büyütmenize olanak sağlayacak bir partner ile tanışmak için Smartmetrics ile iletişime geçebilirsiniz. 

Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun

BİZİMLE ÇALIŞ

Hemen bizimle birlikte
mükemmel projeler
oluşturmaya başla!

Proje Başlat Bizimle Çalışmaya Başla