Hemen Ara Biz Sizi Arayalım
izmir reklam ajansı - İzmir Reklam Ajansı, İzmir Büyüme Ajansı, Sosyal Medya Ajansı, Dijital Pazarlama, Eticaret
Ceren Mumcu Sosyal Medya Uzmanı / 22-03-2022 15:22 (2 yıl önce)

Reklam Hesabı Hataları

REKLAM HESABI HATALARI


 

Reklam hesabınız ilke ihlali veya dolandırıcılık faaliyetleri nedeniyle reklam yayınınızı durdurulabilir ve hesabınızı kapatılabilir. Reklam hesabınızla ilgili sıkça karşılaştığınız sorunlar aşağıda yer almaktadır. 

 

Reklam hesabım kapatıldı ne yapabilirim? 

Reklam yayınları neden durdurulur?

Kapanan Facebook hesabı nasıl açılır?

Kapatılan reklam hesabı yeniden açılabilir mi, nasıl açılır?

 

Bu yazımızda sizlere facebook hesabının kapatılmaması ve kapanan hesabı geri alabilmek için neler yapmanız gerektiğini sizlere anlatacağız.

 

Facebook reklamlarınız genel olarak iki sebepten dolayı kapatılır. Bunlardan biri yayınlanan reklamların kural ihlaline takılması bir diğeri de tekrarlar halinde kural ihlalinin ardından hesabınızın kapatılmasıdır. Facebook’un yayın ilkeleri oldukça serttir ve bu ilkelerin ihlali sonucu reklam hesabınız kapatılabilir. Bu durumda Facebook ile iletişim kurarak çözmeniz bile çoğu zaman mümkün olmayabilir. 

Facebook’ta reklam hesabınız bulunamadı uyarısı ile karşılaştığınızda Facebook ile direkt olarak iletişime geçebilirsiniz. Facebook ile iletişiminizi güçlü tutmanız bu noktada önemli olacaktır. Business Manager’a eklediğiniz reklamlarda bir kural ihlali olmadığından emin olmanız gerekir. Bu yüzden Facebook’ta çıkacağınız reklamlarda Facebook’un reklam ilkelerini çok iyi bilmeniz gerekiyor. Herhangi bir ilke ihlali sebebiyle hesabınızda yayınlanacak reklam durabilir ya da bunların çok kez tekrarlanmasıyla reklam sayfanız kapatılabilir. Instagram reklam hesabı bulunamadı hatası genelde Business Manager’da yer alan teknik hatalardan dolayı meydana gelir. 

 

Bu hatanın çözümü çok farklı şekillerde gerçekleştirilmektedir. Instagram reklam hesabınızı eklerken Business Manager üzerinden bu işlemleri yapmanız gerektiğini unutmayın. Ancak yöneticisi olduğunuz bir sayfaya bağlı olarak reklamlarınızı çıkabilirsiniz. 

 

Kapanan hesabınızı ger alabilmek için bir profesyonel desteğe ihtiyacınız olabilir. Hesabınızı geri almak ve reklam yayınlarınızı profesyonel ve sorunsuz bir şekilde yürütebilmek için profesyonel bir iş ortağı ile çalışmak işinizi doğru kanallardan büyütmenize destek olacaktır. Smartmetrics sizlere profesyonel çözümler sunmak ve işinizi en doğru şekilde büyütmek için burada.

 

Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun

BİZİMLE ÇALIŞ

Hemen bizimle birlikte
mükemmel projeler
oluşturmaya başla!

Proje Başlat Bizimle Çalışmaya Başla