Hemen Ara Biz Sizi Arayalım
- İzmir Reklam Ajansı, İzmir Büyüme Ajansı, Sosyal Medya Ajansı, Dijital Pazarlama, Eticaret
Şule Yüce 02-06-2022 15:58 (24 ay önce)

Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar Kelime Araştırması

İzmir reklam ajansı bünyesinde yapılan anahtar kelime araştırması çalışmaları, keyword’lerin kullanıcılar tarafından aratıldıktan sonra herkes için yapılan sorguların en iyi sonuçlandığı cevapları içeren önemli bir nokta olmasını baz almaktadır. Anahtar kelime araştırması konusunun tam olarak ne anlama geldiğiniz ve ne olduğunu, nasıl yapılması gerektiğini bilmek, sizlere sunduğumuz hizmetlerin kalitesini en üst düzeye çıkartmamızı sağlamaktadır.

Web sitelerinin arama motorlarında yapılan aramalarda kullanıcıların bilgilere erişmek için girdikleri kelime ve kelime öbeklerinin tümüne anahtar kelime denilmekte ve web sitenize kullanıcıların yönlendirilebilmesi için büyük önem taşıyan bir husus olduğu bilinmektedir.

Profesyonel Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelime araştırması işlemi sırasında izmir reklam ajansı çalışanları olarak arama motoru üzerinde her bir kelime ya da kelime öbeği konusunda arama hacmini kontrol etmekteyiz. Arama hacmi, kullanıcıların yoğunluklı olarak arattığı kelime ve kelime öbeklerinden oluşur. Hacmi yüksek olan anahtar kelimelerin kullanımı ile web sitenizin bulunması kolaylaştırılmaktadır. Anahtar kelime araştırması sayesinde, arama yapan kullanıcıların iş ile alakalı olarak hangi alan üzerinde hangi kelime gruplarıyla arama yaptığını öğrenmekteyiz. Bu anahtar kelimelerden hangilerinin daha çok hacmi olduğu yani hangisinin daha önemli görüldüğü gibi hususlarda anahtar kelime araştırmasından faydalanmaktayız.

Sektör ile alakalı olarak ihtiyaç ve araştırma nedeniyle arama motorlarında arama yapan kullanıcıların sayısı, bu kullanıcıların arattığı kelime öbeklerinin tespiti ve yoğunluk derecelerine göre sınıflandırması sonucunda aranma ve sitenize ziyaret alma sayınızda büyük bir artış olmaktadır. Ayrıca anahtar kelime araştırması ile kullanılan anahtar kelimelerin hacimlerini de tespit edebilmekteyiz.

Bir SEO çalışmasında amaç satışın arttırılması, olan müşterilerin ve potansiyel müşterilerin sizlere güven duyması, web sitenizin ilgi görmesi, prestij artışı ve trafiğin hızlandırılmasıdır. Bunu gerçekleştirmek adına reklam ajansı izmir olarak hizmet dahilinde doğru kitle analizinden sonra anahtar kelime araştırmalarına yoğunlaşmaktayız. Web sitenizin ve içeriklerinizin, reklamlarınızın doğru kitleye doğru kanallar üzerinden hızlı ve pratik bir şekilde ulaştırılması için çalışmaktayız. SEO hizmetimizin temelinde, anahtar kelime araştırması bulunmaktadır.

Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

Bilgi, deneyim ve profesyonellik gerektiren anahtar kelime araştırması hizmetinde izmir reklam ajansı kadrosu nereden başlayacaklarının farkında olarak araştırmalara başlamaktadır. Rekabet ortamındaki durum ve sektör özellikleri göz önünde bulundurularak yapılan çalışmalar neticesinde anahtar kelimelerin seçimlerinde yüksek hacimli kelimeleri seçerek doğru yönlendirmeleri sağlamaktayız. Faaliyet gösterdiğiniz iş ve hizmet alanına özgü çözümlerimizi sunabilmek adına, SEO koçluğu hizmetinin yanı sıra anahtar kelime araştırma hizmetini de sunmaktayız.

Sektöre ve hizmet ya da ürüne özel bir kelime ya da kelime grubunun araştırması sırasında; tahmini olarak 1 aydaki arama hacminin ne olduğu bilgisine ulaşmaktayız. Rekabetçi ortam göz önünde bulundurularak verilen hizmette hızlı veri alımını temel almaktayız. Anahtar kelime listenizi değerlendirdikten sonra gerektiği anlarda yeni anahtar kelimelerin eklenmesi konusunda çalışmaktayız. Fikirleri geliştirmek adına anahtar kelime önerilerinin tümünü inceleyerek güncel kalmanızı önemsiyoruz.

Anahtar Kelime Araştırmasının Önemi

reklam ajansı izmir ve çevresi ile bütün il ve bölgelerde verdiğimiz profesyonel anahtar kelime araştırması hizmeti kapsamında tahminler ile işlem yapmamaktayız. Tahmineler yanıltıcı ve eksik olabilmektedir. Değersiz bir kelimeyi anahtar kelime olarak seçmek maalesef ki web ortamında fark edilme için bir yarar sağlamamaktadır. Bu nedenle doğru ve yerinde anahtar kelimeler için web sitenizin arama sonuçları içerisinde en iyi sonuçları almasını sağlayacak olan anahtar kelimeleri ciddi bir araştırma, değerlendirme ve eleme süreçlerinden sonra seçmekteyiz.

SEO üzerinde yapılan anahtar kelime araştırması, en doğru ve kesin sonuç getirecek kelimeleri anahtar kelime olarak seçmemizi sağlamaktadır. Arama motoru sonuçları üzerinden yapılan pazarlamacılıkta en iyi sonuçları elde etmek ve karlı bir faaliyette bulunabilmek adına anahtar kelime araştırmasının titizlikle yürütülmesi gerekmektedir. Profesyonel seçimler ile web sitenizde içerikleri faydalı bulacak ve içeriğin, ürünün ve hizmetin araştırmasında olan ziyaretçilere ulaşabilmenizi sağlamaktayız.

Potansiyel müşteri kitlenize doğrudan ulaşmanızı sağlayan anahtar kelime araştırması hizmeti ile aynı zamanda tüketicileri tanımak da kolaylaşmaktadır. Genel anlamda yoğunlukla yapılan pazara ait araştırmaları özetleyen anahtar kelimeleri bilmek, doğrudan cevap verebilme imkanını size sunmaktadır. Potansiyel müşterilerin ihtiyaç ve taleplerine uygun yanıtlar verebilmenizi ve onların istediği içerikleri üretebilmenizi sağlayan anahtar kelime araştırması hizmetimiz ile müşterileriniz üzerinde 0 memnuniyet sağlayabilirsiniz.

Anahtar kelime araştırmasının doğru yapılmaz ise doğru kelimelerin seçiminin mümkün olmadığını bilmelisiniz. Detaylı araştırma yapan ekibimiz ile en etkili anahtar kelimeleri web sitenizde kullanma avantajından faydalanabilirsiniz.

Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun

BİZİMLE ÇALIŞ

Hemen bizimle birlikte
mükemmel projeler
oluşturmaya başla!

Proje Başlat Bizimle Çalışmaya Başla